Kanały RSS

Co to jest RSS?

RSS (popularnie rozwijane jako Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości i blogów.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz dziennie).

Jakie są zalety RSS-ów?

  • Korzystając z RSS-ów możesz zebrać w jednym miejscu informacje z wielu źródeł na interesujące cię tematy.
  • Nie musisz oglądać wielu reklam i ładować ciężkich stron ze zbędnymi informacjami przed dotarciem do tego, co cię interesuje. Dzięki RSS-om omijasz spam!
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" wybranych serwisów internetowych - dlatego skrót RSS oznaczał oryginalnie Rich Site Summary (Rozszerzony Spis Treści Serwisu).

Jak mogę korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami (patrz linki obok), przypominające zazwyczaj programy pocztowe. Są wręcz takie, które instalują się jako "wtyczka" do Twojego ulubionego programu pocztowego, dzięki czemu nie musisz uczyć się nowych programów - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości już przeczytałeś i porządkować je według wybranych przez Ciebie kryteriów.

Ponieważ RSS to standard przekazywania danych, a nie ich sposobu pokazywania, są też wymyślne czytniki wyświetlające na ekranie ruchomy pasek z najnowszymi wiadomościami albo np. okienko wyskakujące gdy na świecie wydarzy się coś ważnego związanego z wybranym przez Ciebie tematem zainteresowań - zależy to tylko od pomysłowości twórców oprogramowania.

Gdzie znajdę źródła wiadomości RSS?

Lista naszych RSS-ów znajduje się poniżej.

Na innych stronach internetowych szukaj linków z napisem "rss" lub "xml".


Kategorie:

Nieruchomości Rolnicze Auto-moto Edukacja i muzyka Komputery Dom i ogród Zwierzęta Różności Telefony Firmy, usługi Ślub i wesele Dla dzieci Ubrania i dodatki Za darmo Praca Medycyna Rozrywka Mieszkania na sprzedaż Działki budowlane Domy na sprzedaż Mieszkania do wynajęcia Lasy i inne nieruchomości Pokoje do wynajęcia Biura i lokale Garaż, parking Maszyny rolnicze Zwierzęta gospodarskie Płody rolne Pozostałe Żywność Samochody osobowe Dostawcze, ciężarowe Motocykle i skutery Akcesoria Felgi, koła opony Części zamienne Naprawa, serwis, czyszczenie Rowery, hulajnogi Podręczniki Korepetycje Kursy, szkolenia Pozostałe Instrumenty muzyczne Laptopy, tablety itp. Komputery stacjonarne Podzespoły i peryferia Gry, programy Konsole do gier Budowa i remont Sprzęt AGD Sprzęt RTV Meble Ogród i działka Pozostałe Pozostałe zwierzęta Koty, psy Króliki, rybki, chomiki itp. Znalezione i zgubione Pozostałe Sport, turystyka Wspólne dojazdy Nowe Używane Naprawa, serwis Akcesoria Zdrowie i uroda Transportowe Ubezpieczenia i finanse Naprawa, serwis Pozostałe Suknie ślubne Fotograf, kamerzysta Samochody, bryczki Pozostałe Zespoły muzyczne Zabawki Wózki, foteliki Ubranka Pozostałe Chrzest, Komunia Ubrania Buty Dodatki Biżuteria Oddam za darmo Przyjmę za darmo Szukam pracy Dam pracę Usługi medyczne Zabiegi, rehabilitacja Pozostałe Filmy Książki Muzyka