Instalacje Fotowoltaika Pompy ciepła Termoizolacja

Zdjęcia


Tania Energia dla Twojego Domu i Firmy. Naszym zadaniem jest nie tylko dbanie o stan otaczającego nas środowiska, lecz również zapewnienie komfortu Tobie i twoim bliskim. Zajmujemy się również przygotowaniem i realizacją wniosków o przyznanie dofinansowania!

Zapewniamy kompleksowe i profesjonalne usługi związane z pozyskiwaniem środków z funduszy unijnych, oraz krajowych związanych z instalacjami fotowoltaicznymi, pompami ciepła, nowoczesnymi kotłami, termoizolacją. Już nie musisz się martwić o przygotowanie dokumentów. Po otrzymaniu dofinansowania, dobieramy i montujemy w Twoim domu, czy gospodarstwie nasze najlepsze instalacje.

Korzystamy tylko i wyłącznie z produktów wiodących producentów - wszystko po to, byś nie musiał sie martwić o jakość i trwałość montowanych przez nas elementów.

Dodatkowo każda instalacja jest dla nas sprawą indywidualną, dzieki czemu jesteśmy w stanie zapewnić dobór najefektywniejszych w danym przypadku podzespołów.

Oprócz fotowoltaiki zajmujemy się:
Pompami ciepła

To jedno z najefektywniejszych, a zarazem ekologicznych źródeł ciepła dla danych obiektów, w tym domów. Jest to urządzenie, które swoje działanie opiera na przepływie ciepła z miejsc zimniejszych do cieplejszych i odwrotnie, dzięki czemu może służyć nie tylko jako źródło grzewcze, lecz również klimatyzacja.
Dlaczego warto zastosować pompy ciepła

*Niższe koszty budowy domu - wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału.
*Nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę - przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania.
*Odpowiednio dobrana do powierzchni i kubatury obiektu pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa. Nie ma potrzeby ładowania opału, czyszczenia pieca i jego rozpalania. Wystarczy regularnie opłacać rachunki za energię elektryczną.
*Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym - w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. *Spaliny, które wydobywają się z elektrowni podczas produkcji energii elektrycznej, zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych.
*Szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych - realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat.
*Długa żywotność pompy ciepła - przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat.
*Pompa ciepła daje się łatwo zamontować prawie w każdym obiekcie. Np. w blokach mieszkalnych jej montaż jest łatwiejszy niż instalacja kotła centralnego ogrzewania. Pompa ciepła powietrze-powietrze wymaga montażu jedynie dwóch jednostek.
*Pompę ciepła można umiejscowić, np. w pralni. Przy kotle grzewczym nie mamy już takiej możliwości.
*W przypadku pompy ciepła nie ma potrzeby budowania zbiornika na paliwo. (olej lub gaz) oraz sprawdzania jego stanu.
*Pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania obiektu. Przy ich użyciu nie ma ryzyka wybuchu - tak jak w przypadku instalacji gazowej, czy zaczadzenia - jak w przypadku instalacji olejowej czy paliwowej.
*Pompa ciepła może być jedynym źródłem ciepła do ogrzewania budynku, może również współpracować z dodatkowymi urządzeniami- łatwo można podłączyć do instalacji, np. kolektory słoneczne czy kominek z płaszczem wodnym. Pompa ciepła może również współpracować z kotłem gazowym, olejowym lub na paliwo stałe.
*Pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku.

Prosta zasada, efektywne działanie

Zasadę działania pompy ciepła można porównać do odwróconej zasady działania lodówki. W przypadku lodówki ciepło jest odprowadzane ze środka na zewnątrz. Pompa ciepła działa dokładnie odwrotnie. Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych. W celu zwiększenia temperatury następuje sprężenie pary czynnika chłodniczego, tak by temperatura była wystarczająco wysoka dla ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej.
Pompa osiąga przy tym temperaturę do około 70°C. Dzięki temu pompy te można zastosować również przy modernizacji, aby uzyskać odpowiednio wysoką temperaturę wody na zasilaniu w celu ogrzania pomieszczenia mieszkalnego przez grzejniki radiatorowe.

Wykorzystanie różnych źródeł energii

To, które źródło ciepła jest w danym przypadku najlepsze, będzie uzależnione od lokalnych warunków oraz zapotrzebowania. Pompy ciepła firmy Viessmann mogą korzystać z różnych źródeł energii:

Powietrze - praktycznie nieograniczona dostępność; najniższe koszty inwestycji.
Grunt - przez kolektor gruntowy, sondę gruntową lub zasobnik lodu; wysoka efektywność.
Woda - wyjątkowo wysoka efektywność; należy uwzględnić jakość wody.
Ciepło odpadowe - w zależności od jego dostępności, ilości i temperatury.

Nowoczesnym systemem izolacji
PSCoat
opartym o nanotechnologię:

Oferujemy też nowy system termoizolacji obiektów firmy PS Coat. Jest to system 3 powłok: grunt, warstwa termiczna, farba fasadowa, które izolują powierzchnię. System ten nie wymaga instalacji dodatkowych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian.

Nałożenie tych 3 powłok na grubość 0,4 mm (łącznie) pozwala uzyskać taki sam efekt termiczny jak w przypadku użycia styropianu o grubości 10 cm. Ostatni audyt na elewacji ocieplonej tym systemem na grubość ok. 0,5 mm wykazał równie wysoką skuteczność co 12 cm czarnego styropianu (różnica 0,2 st. C na korzyść styropianu). System ten można stosować zarówno na elewacjach, wewnątrz pomieszczeń jak i po obu stronach. Cienka warstwa izolacyjna PSC zachowuje pierwotne proporcje i kształty fasady.

Cena: 1 zł

Autor: Sebastian

Telefon:

E-mail:

Dodano: 19.07.2021, godz. 10:24

Ważne do: 26.07.2021

Wyświetleń: 127

ID: #2888686

Edytuj